Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Të burgosurit në Peqin futen në grevë urie, kërkojnë që të lejohen takimet me familjarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të burgosurit në burgun e Peqinit kanë hyrë në grevë urie  një ditë më parë.

Bëhet me dije se ata kanë refuzuar ushqimin dhe kanë hyrë në grevë urie në shenjë proteste, asi kërkojnë që të lejohen takimet me familjarët.

Mësohet se janë rreth 150 të burgosur që kanë hyrë në grevë urie, duke kërkuar që të plotësohet kërkesa e tyre.

Takimet me familjarët janë ndaluar për shkak të situatës nga pandemia e Covid-19 për të parandaluar përhapjen  e virusit brenda ambienteve të burgut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img