Të burgosurit mbajnë kontakte me grupet kriminale e vendosin gjoba nga burgu, SPAK nis hetimet për tre të dënuar

Publikuar tek: aktualitet, më 12:09 24-11-2020 Të burgosurit mbajnë kontakte me grupet kriminale e vendosin gjoba nga burgu, SPAK nis hetimet për tre të dënuar

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit ka nisur hetimet për  tre të burgosur që dyshohet se janë të përfshirë në trafik droge e gjobëvënës.

Sipas informacioneve për mediat, SPAK ka nisur verifikimet për kontaktet e të burgosurve me jashtë.

Mendohet se tre të burgosurit kanë kontakt me grupet kriminale. Gjithashtu SPAK pritet t'i propozojë ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj futjen në regjim të posaçëm, të tre të dënuarve. Ndërsa aktualisht në 'bis-41' janë 7 të dënuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD nxjerr videon dhe mashtron me të ndjerën nga Shijaku: S’u raportua COVID. Ministria e ka publikuar në 5 gusht mes gjashtë rasteve të tjera (DOKUMENTET)
I fiksuar pas vajzës së re, 41-vjeçari thyen masën e sigurisë ‘Arrest në shtëpi’ dhe vihet në ndjekje të 28-vjeçares »
Article Logic
Execution time: 0.012027025222778
array(1) { ["section"]=> string(118) "te-burgosurit-mbajne-kontakte-me-grupet-kriminale-e-vendosin-gjoba-nga-burgu-spak-nis-hetimet-per-tre-te-denuar-228922" }