Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

“Të bashkuar në muzikë”, logo dhe slogani i Eurovision 2023 mban ngjyrat e Ukrainës

Lajme të ngjashëm

Është publikuar ditën e sotme logoja që do të shoqërojë festivalin më të madh të muzikës në Europë.

Slogani i “Eurovision” është “Të bashkuar në muzikë”. Ndërkohë kujtojmë se Eurovisioni u fitua nga Ukraina në 2022, por për shkak të pushtimit rus, nuk do të mund të mirëpresë kompeticionin në, dhe është zhvendosur në Britaninë e Madhe.

Datat kur do të mbahet gjysëmfinaja janë 9 dhe 11 maj, ndërkohë finalja do të jetë me 13 maj.

Shqipëria do të përfaqësohet me Albina me familjen Kelmendi me këngën “Duje”.

 

Më shumë