Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

‘Të bashkuar do ia dalim’, Meta solidarizohet me fqinjët përtej detit, Presidenca ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit italian

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a58d1910db98d4a226fe3e048b9be223

Godina e Presidencës është ndriçuar sot në mbrëmje me ngjyrat e flamurit italian, në shenjë solidariteti për fqinjët që janë tashmë të “mbërthyer” nga koronavirusi.

Krahas videos së publikuar në facebook, Meta shkruan: Itali ne jemi me ju, të bashkuar do ia dalim. Gjithçka do të shkojë mirë. 

Italisë i kanë ardhur shumë ndihma nga vende të ndryshme të botës, ku dhe Shqipëria ka bërë të sajën, duke dërguar 10 mjekë e 20 infermierë në ndihmë të stafit mjekësor në spitalin e Breshias.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img