Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Të armatosur dhe me maska, Forcat Speciale ‘blindojnë’ Infektivin: Është i shtruar me Covid-19 Dritan Dajti; në QSUT sot dhe Shullazi (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

10741c335268ac6ddbf3fb304e059db3

Forcat Speciale kanë rreguar mëngjesin e sotëm Spitalin Infektiv në Tiranë, pasi aty ndodhet i shtruar me Covid-19 Dritan Dajti.

I dënuar për vrasjen e 4 policëve vite më parë, Dritan Dajti u dërgua më 26 janar me urgjencë në Spitalin Infektiv, brenda QSUT, nga qelia e burgut ku vuan dënimin. Ai ishte infektuar me Covid-19, por ditët e fundit kishte shfaqur komplikacione dhe u dërgua në Infektiv për mjekim të specializuar.

Ndërkohë, sot u dërgua me urgjencë në QSUT dhe Emiljano Shullazi. Ky i fundit u transferuar nga regjimi special 41 BIS, ku qëndron në izolim për disa vepra të rënda penale. Nuk dihet se çfarë problemesh ka shfaqur Shullazi, dhe nëse është shtruar në Infektiv për Covid-19 apo është në shërbimet e tjera të spitalit “Nënë Tereza”.

VIDEO:

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img