Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Të akuzuar për vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka, lihen në burg dy autorët e dyshuar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është dhënë masa “arrest me burg” për Kristrjan Kelmendin dhe Marjan Kolën, të cilët akuzohen për vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka në mes të Shkodrës, mbrëmjen e 29 Nëntorit.

Bëhet me dije se Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën arrest me burg me afat deri në 3 janar për personat në fjalë, deri sa të përfundojnë edhe hetimet.

Pak para se të jepet vendimin babai i Marjan Kolës tha se djali i tij ishte i pafajshëm dhe se ditën që ndodhi ngjarja ndodhej në Kosovës, ku kishte blerë edhe disa rrobe.

Ai tha se kishte fakte për këtë, teksa u shpreh se djali i tij me Kelmendin ishin shokë dhe asgjë më shumë.

Kujtojmë se ish-deputeti Ujka u ekzekutua me silenciatot mbrëmjen e së hënës pranë shtëpisë tij, teksa shoqërohej nga bashkëshortja e tij.

Pista ku po heton policia është ajo e aktivitetit privat e djalit të tij, Emanule Ujka. Një pistë tjetër ishte ajo e borxheve, por që u hodh poshtë nga familjarët, të cilët thanë se në dijeninë e tyre, Ujka nuk ka pasur asnjë borxh për të shlyer.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img