Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Të akuzuar për krime lufte, sot seanca e radhës për Hashim Thaçin dhe ish krerët e tjerë të UÇK-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin.

Seanca do të mbahet në orën 14:30.  Ish krerët e UÇK-së akuzohen për krime lufte ndaj njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

Akuzat për ta ngrihen për periudhën kohare të marsit 1998 dhe shtatorit 1999.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img