Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Të akuzuar për korrupsion, “arrest me burg” për dy punonjësit e burgut të Reçit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arnaldo Hoxha dhe Mario Laloshi, dy punonjësit e burgu të Reçit, të akuzuar për korrupsion janë lënë në burg.

Personat në fjalë u arrestuan mbas denoncimit të bërë në emisionin investigativ “STOP”, ku dy punonjës me detyrë specialist të Sektorit të Edukimit dhë Cështjeve Shoqërore në IEVP Reç, Malësi e Madhe, shfaqen duke marrë një sasi vlerash monetare.

Arrestimi i tyre u bë pasi, këta punonjës shfaqen në pamje audio dhe video duke i marrë vlera monetare një personi i prezantuar si familjari i të dënuarit M.T., i cili po shlyen dënimin në IEVP Reç. Malësi e Madhe.

Më shumë
spot_img
spot_img