Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Të afërmit e fisit Çapja në Elbasan ankohen se po i terrorizon policia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ‘luftës’ së djeshme  mes Policisë dhe pjesëtarëve të fisit Çapja në Elbasan kanë ardhur edhe reagimet e para nga këta të fundit. Ka qenë Enver Sinakolli, daja e një prej viktimave të Masakrës së Elbasanit që ka e akuzuar Policinë se po ushtron terror mbi ta.

Ai pretendon se policia i ka shoqëruar djalin 21-vjeçar dhe po e mbajnë në burg pa të drejtë. Sipas Sinakollit, policia po i mban të rrethuar që prej mbrëmjes së djeshme dhe askush nuk ka qëlluar ndaj policisë. 

Lidhur me sulmin e djeshëm me armë,  raportohet se pjesëtarë të fisit Çapja kanë hapur zjarr në drejtim të policisë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kompleksit “Universi”, që është në pronësi të familjes Çapja. Policia e qytetit të Elbasanit saktëson se ka shoqëruar 2 persona, nga 3 që hapën zjarr. Nga sulmi, nuk ka policë të dëmtuar. Ndërkohë policia dhe forcat speciale kanë rrethuar zonën. Në vendin e ngjarjes është gjetur një automjet që dyshohet të jetë braktisur nga autorët.

Sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes, të shtënat kanë vijuar për disa minuta duke terrorizuar banorët. Ndërkohë avokatët e Çapjave thonë se nuk po lejohen të takojnë klientët në Komisariat, duke shkelur të drejtat e tyre.

Më shumë
spot_img
spot_img