Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
55 %
2.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Taulant Balla: Sot jemi në të njejtin nivel vaksinimi me Gjermaninë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Numri dy i PS-së, Taulant Balla ka publikuar sot shifrat sa i takon nivelit të vaksinimit në rang vendi.

Duke publikuar grafikun, ai thotë se jemi në të njejtin nivel vaksinimi me ekonominë më të fortë në botë, Gjermaninë.

Sipas ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, deri më tani në vendin tonë janë kryer më shumë se 155 mijë vaksinime.

Shënimi i i Ballës

Ne nuk jemi të dytët pas Gjermanisë në ekonomi apo shërbim shëndetësor, por sot jemi në të njëjtin nivel vaksinimi me vendin që ka ekonominë më të fortë në Europë.

Nderi është i gjithi i yni që kemi privilegjin e jashtëzakonshëm t’ju shërbejmë juve, gjysheve e gjyshërve të Shqipërisë, në këtë kohë lufte ku me durim e këmbëngulje të madhe, po e fitojmë përditë përballjen me më të keqen!

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img