Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Taulant Balla ‘kërcënon’ Lulzim Bashën: Kur e thërrisnin për gjyq, merrte avionin në 04.00 të mëngjesit dhe ikte. Do t’i nxjerr të gjitha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f6d0ad950ac0e7c2bb50bced900fa216

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, “kërcënon” kreun e PD Lulzim Basha se së shpejti do të nxjerrë me data shmangjet e tij nga drejtësia. Basha tha se kreu i PD, sa herë thirrje në gjykatë, udhëtonte jashtë vendit.

Numri dy i PS i krahasoi shmangie e Bashës nga drejtësia, njëlloj si të personave në kërkim.

“Kishte seancën në orën 7 po themi, në orën 4 merrte avionin, Alitalian, dhe ikte. Unë do ti nxjerr një ditë, dhe tju them shqiptarëve që këta persona i kanë shpëtuar drejtësisë. Merrte avionin dhe ikte në Bruksel sapo Gjykata e thërriste. Kur nuk kishte fluturime, merrte raport te mjeku.

Këta njërëz i kanë ikur drejtësisë, nuk kanë asnjë dallim nga ata që kërkohen nga policia.

Pas atyre përbetimeve të Ilir Metës, që fshihet edhe Lulzim Basha se nuk ka guxim të dalë dhe të flasë. Se do i kapi prej veshësh ata amerikanët. Nuk e kisha menduar që Ilir Meta do e mbyllte karrierën kështu”, tha Balla nga Elbasani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img