Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Taulant Balla flet me emra: Incidentet në Elbasan u shkaktuan nga Aurel Bylykbashi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b5a5597ef395460f05bdceed0fb05404

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla, ka folur në lidhje me incidentet e ndodhura në Elbasan në Ditën e Verës.

Balla tha se incidentet në Elbasan u iniciuan nga Partia Demokratike dhe ish kryetari i Elbasanit Aurel Bylykbashi, ndërsa ftoi prokurorinë të zbardhë të gjitha incidentet në Elbasan.

“Qytetarët janë të keqardhur që PD bën një turp në dëm të mesazhit të solidaritetit që përcjell Elbasani. Elbasani është kryqytet i dijes dhe këtë nuk mund të dëmtojë askush” tha Balla në Tv Skampa.

Balla reagoi gjithashtu edhe për incidentin e disa ditëve më parë të Presidentit Ilir meta me Policinë Bashkiake në zyrat e FRD-së.

“Shfaqje të tilla do t’i shihni çdo ditë , një herë Meta, një herë Basha dhe një herë Monika. Por shqiptarët duhet t’i mbajnë mend këto pamje dhe të gjykojnë drejt ku duan të shkojnë pas 25 Prillit.

Qasja e Presidentit një akt i turpshëm, por shfaqje e degradimit të vazhdueshëm të Ilir Metës. Ilir Meta humbi dashurinë, qetësinë dhe tashmë edhe mendjen dhe shkak për këtë është ecuria e Reformës në Drejtësi” vijoi Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img