Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Taulant Balla dhe Gazment Bardhi shpallën fitoren, por ja si ndahen mandatet e Elbasanit sipas Exit Poll-it të Euronews Albania

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesit politike të PS dhe PD në Elbasan, Taulant Balla dhe Gazment Bardhi, në konferencat përkatëse për shtyp shpallën fitoren në qarkun e Elbasanit.

Por Exit Polli i Euronews Albania për këtë qark i jep të drejtë Ballës, pasi Partia Socialiste në këtë exit poll del bindshëm fituese ndaj PD.

Sipas rezultateve, PS do të marrë 8 mandate në Elbasan, ndërsa Partia Demokratike 5, ndërkohë që mandati i fundit do t’i takojë LSI-së.

178468257 261482025661500 6616434664478916294 n 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img