Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Tatimet përgënjeshtrojnë kryeministrin: Megatek ështe në verifikim për paga punonjësish (KONFLIKTI QË NË MËNGJES)

spot_img

Lajme të ngjashëm

‘’’Ka pasur një rast denoncimi nga punonjësit e Megatek. Kemi shkuar atje dhe jemi në proces verifikimi. Deri tani nuk ka gjobë apo penalitet.’’

Pyetjes së neësbomb se pse foto e Megatek është në listën e fotove stop informalitetit të kryeministrit, zyrtarët i japin përgjigje se i çojnë të gjitha subjektet me foto dhe pastaj dikush tjetër vendos.

Por ndërkaq, pakujdesia e përzgjedhjes se fotove dhe informacionit i prish punë vetë subjektit, në këtë rast Megatekut. Këta të fundit nuk kane ç’ti bëjnë kryeministrit per të hequr postimin, ndaj kërkojne që këtë gjë ta bëjë media.

Më shumë

spot_img