Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

TASK-FORCA QENDRORE, Rama mbledh “kokat” e shtetit: Këtë vit do shkruhet fjala FUND në historinë e kanabisit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka  thirrur në një mbledhje me kamera, zv.ministren e Brendshme Rovena Voda, drejtorin e Policisë së Shtetit Haki Çako dhe drejtues të tjerë të policisë së shtetit lidhur me kanabisin.

albsig

spring

Rama ka ndërrmarë një zotim: T’i jepet fund këtë vit historisë së kanabisit.

“Jemi zotuar që këtë vit do të shkruhet fjala FUND në historinë e gjatë të kultivimit të kanabisit në shkallë të gjerë dhe ky zotim do të mbahet me se s’bën për Shqipërinë që duam”, thotë Rama.

Sakaq, Rovena Voda, foli për rolin e Task Forcës Qendrore dhe rezultatet që pritet të sjellë ajo.

“Rezultatet deri tani kanë qenë  mbresëlënëse por ende të pamjaftueshme të sistemojmë një herë e përgjithmonë këtë problem me efekte negative “, u zotua gjithashtu Voda duke ia kaluar fjalën drejtori Çako i cili foli për strategjinë e asgjësimit të kanabisit ndërsa tha se janë konstatuar efektivë policie në shkelje të ligjit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img