Tashmë Facebook ju lejon të ngarkoni foto 360 gradë

Publikuar tek: bota, më 21:33 09-06-2016 Tashmë Facebook ju lejon të ngarkoni foto 360 gradë

Facebook ka bërë një përditësim të ri duke i lejuar të gjithë përdoruesve të ngarkojnë fotografi 306 gradë.

Fotografitë që realizohen me kamera 360 gradë, mund të ngarkohen në kohështrirje ndërsa Facebook jep edhe mundësinë e kthimit të fotove panoramike në versionin 360 gradë.

Fotografitë janë gjithashtu të përshtatshme për pajisjet e realitetit virtual.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përdhunoi tre studente, qindra “shtriga” mblidhen bashkë dhe i bëjnë magji të zezë
Kalifornia shteti i radhës në SHBA që lejon eutanazinë »
Article Logic
Execution time: 0.011472940444946
array(1) { ["section"]=> string(57) "tashme-facebook-ju-lejon-te-ngarkoni-foto-360-grade-43021" }