Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Tapeti i stadiumit “Qemal Stafa”, gati për ndeshje në dy javë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtrimi i tapetit të stadiumit “Qemal Stafa” po ecën në mënyrë optimale dhe sipas të gjitha gjasave, ai do të jetë gati për të pritur më 9 shkurt ndeshjen Partizani-Skënderbeu.

Moti i keq ka ndikuar që tapeti të vendoset me disa ditë vonesë, por tashmë punëtorët e stadiumit po punojnë me ritme të shpejta. Deri të dielën është shtruar thuajse 50% e tapetit, por duket se koha e keqe ka penguar sërish punëtorët për të kryer normalisht procesin.

Sidoqoftë, nisja e punimeve është një shenjë e mirë që skuadrat e kryeqytetit (Partizani, Tirana dhe Dinamo) nuk do vuajnë për shumë ditë. Duke qenë se “Qemal Stafa” nuk është gati, klubi bardheblu e zhvendosi ndeshjen me Apoloninë në Durrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img