Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Tamam gjirokastritshe”, batutat e Ramës në Gjirokastër: Kafe nuk na sollët, pastaj sollët një shishe ujë, të dytën e sollët të vogël (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83fda1998ab5e5d89ca89ad25b09ff45

Kryeministri Rama ka shkëmbyer disa batuta gjatë takimit që ka bërë në Gjirokastër me biznesmenë, qytetarë, mjekë dhe mësues. Në fund të takimit, Rama u rikthye sërish te uji, të cilin e kërkoi që në fillim të takimit.

“Po si s’na keni vënë një ujë këtu përpara, e keni bërë tamam gjirokastritshe”, tha Rama në fillim të takimit, ndërsa në fund mesa duket i kishin sjell një shishe të vogël uji. Kjo bëri që kryeministri ta përdorte sërish atë për batuta.

“Qëllimi i këtij takimi është për të folur hapur si në një kafene. Edhe pse kafe këtu në Gjirokastër nuk na dhanë. Bën si bën, e sollën një shishe uji. Pastaj sollën të dytën, e sollën më të vogël. E sollën më të vogël shishen e dytë. Megjithatë nuk na lanë të na thahet goja fare”, tha ai, ndërsa të pranishmit nisën të qeshnin.  

Më shumë

spot_img
spot_img