Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tallej me besimtarët që mbanin maskë, infektohet prifti grek që nuk besonte tek Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c6b646bbccdfbd08122eed0391f5ed24

Një prift në Greqi, i cili nuk e besonte koronavirusin, duke thënë se gjithçka është bërë të goditur kishën, tashmë është prekur nga Covid-19.

Mediet ne Greqi raportojnë se prifti i komunitetit lokal në Patra, tallej me njerëzit që mbanin maskë dhe ruanin distancën me njëri-tjetrin për t’u mbrojtur nga virusi.

“Ky prift në mënyrë të përsëritur tallej me një të afërmin tim sepse kishte veshur një maskë në kishë. Përveç kësaj, pas festave, ai predikoi në kishë se koronavirusi nuk ekziston dhe gjithçka është bërë për të goditur kishën”, tregon njëri nga qytetarët.

Më shumë

spot_img
spot_img