Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Talat Xhaferri letër falenderimi Ruçit: Shqiptarët e Maqedonisë po bëhen faktor i rëndësishëm, përkrahja juaj nuk na ka munguar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

28397fe2bc631732f850b1ec663fd29d

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Maqedonisë së Veriut, z.Talat Xhaferi, i ka dërguar sot një letër falenderimi Kryetarit të Kuvendit, z.Gramoz Ruçi.

Ashtu si mandatin e parë, Xhaferri i siguron Ruçit se edhe këtë 4-vjeçar bashkëpunimi mes Tiranës dhe Shkupit nuk do të mungojnë, madje do të forcohet.

Letra është një përgjigje ndaj homologut shqiptar, pas urimit të Ruçit me rastin e rizgjedhjes së Xhaferrit kryetar kuvendi në Maqedoninë e Veriut.

“Përkrahja juaj nuk na ka munguar asnjëherë dhe me ndihmën tuaj, shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, ngadalë por të sigurt, po bëhen faktorë të rëndësishëm në fuqizimin e shtetit demokratik dhe europianizimin e vendit. Falë bashkëpunimit të shkëlqyeshëm gjatë mandati të kaluar, arritëm ta fuqizojmë lidhjen Tiranë-Shkup dhe ky bashkëpunim nuk do të mungojë as mandatin e ardhshëm katërvjeçar. Ju falenderoj për ftesën dhe shpresoj të shihemi së shpejti në Tiranë.”, shkruan në letrën e tij drejtuar Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, z. Talat Xhaferi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img