Takimi Xhafaj-LU: Çështja e Tahirit të zgjidhet në gjykatë, do monitorojmë gjithçka

Publikuar tek: politike, më 14:56 12-01-2018 Takimi Xhafaj-LU: Çështja e Tahirit të zgjidhet në gjykatë, do monitorojmë gjithçka

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ditën e sotme zhvilloi një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. 

Mësohet se në takimin që zgjati rreth 60 minuta u fol edhe për çështjen e ish-ministrit Tahiri. Ambasadori LU për News24 thotë se çështja e Tahirit duhet të zgjidhet në gjykatë.

Sakaq, ka deklaruar se SHBA po e ndjek nga afër këtë çështje dhe do ofrojë të gjithë mbështetjen e prokurorëve federalë amerikanë dhe agjenci të zbatimit të ligjit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas ambasadorit e gjitha kjo bëhet për të ofruar ndihmë teknike ndaj Prokurorisë në kryerjen e hetimeve të plota.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091240406036377
array(1) { ["section"]=> string(88) "takimi-xhafaj-lu-ceshtja-e-tahirit-te-zgjidhet-ne-gjykate-do-monitorojme-gjithcka-106338" }