Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Takimi me Ramën, kryeministi Viktor Orban: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban pas takimit me kryeministrin Edi Rama është shprehur se Hungaria e mbështet anëtarësimin e saj në BE.

Në një deklaratë për shtyp pas takimit me Ramën, Orban u shpreh se hungarezët dhe shqiptarët i bashkon miqësia e vjetër dhe që bashkëpunimi midis dy vendeve duhet të forëcohet më tej.

“Pa një perspektivë të anëtarësimit në BE, siguria e kontinentit nuk mund të garantohet, as politikisht dhe as ekonomikisht, tha ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img