Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Takimi me Ramën, kryebashkiaku Deçka: Nuk jam kryetar vetëm i demokratëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

616f62225260365c237f3f01be190697

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka mbledhur sot në selinë qendrore të PD-së, kryebashkiakët e djathtë të zgjedhur më 21 qershor. Të pranishëm në takim ishin gjithashtu kryebashkiakët e Përmetit dhe Dropullit, të cilën morën pjesë në takimin e paradites me kryeministrin Edi Rama.

Kryebashkiaku i Përmetit, Niko Shupuli ka refuzuar të jap një përgjigje përpara kamerave nëse pjesëmarrja e tij në takimin e Ramës me kryebashkiakët, ka ndikuar negativisht në mbledhjen e pasdites me Bashën.

Ndërsa kryebashkiaku i Dropullit, Arqile Deçka, ka deklaruar se arsyeja pse mori pjesë në takimin me Ramën, ka të bëj me faktin se ai është kryetar i të gjithë Dropullit pa bindje politike. “Jam kryetar i bashkisë për të gjithë, për të gjithë Dropullin. Nuk jam politik”, tha Deçka pas mbledhjes me Bashën.

I pyetur nëse kryetari i PD-së e ka kritikuar për këtë çështje, Deçka tha se “me Bashën kam marrëdhënie shumë të mira”.

Lexo edhe: 

Basha mbledh kryebashkiakët e djathtë: Projekti i Ramës është betonizimi, u blenë masivisht votat

Niko Shupuli thyen “paktin” e të djathtëve, shkon në takimin me Ramën

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img