Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Takimi me prokurorët e SPAK, reagon Ambasada Amerikane: Të gatshëm t’ju ndihmojmë, ndërkohë që përballeni me krimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3f912acbb39243249e51cb5334775b72

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka takuar ditën e sotme prokurorët e Zyrës së Prokurorisë së Posaçme.

Sipas ambasadores, ky takim ishte një mundësi e shkëlqyer për të shkëmbyer pikëpamjet mbi ndihmën e SHBA, ndërkohë që ata përballen me krimin e organizuar.

Ajo shtoi se SPAK është duke hedhur hapat e parë për të themeluar Byronë Kombëtare të Hetimit, ku SHBA do të japë ndihmën e saj teknike për këtë çështje.

Reagimi i plotë i Ambasadës Amerikane:

” │ Takimi i sotëm i Ambasadores së Shteteve të Bashkuara Yuri Kim me prokurorët e Zyrës së Prokurorisë së Posaçme ofroi një mundësi të shkëlqyer për të shkëmbyer pikpamjet mbi ndihmën e vazhdueshme teknike të Shteteve të Bashkuara, ndërsa ata përballen me krimin e organizuar dhe hedhin hapat e para për të themeluar Byronë Kombëtare të Hetimit”. #ShbaQendronKrahShqiperise

“│ U.S. Ambassador Yuri Kim’s meeting today ëith the prosecutors of the Special Prosecution Office provided an excellent opportunity to exchange vieës on continued U.S. technical assistance as they tackle organized crime and take the first steps to establish the NBI”. #USAStandsWithAlbania #AmbKim

kim.jpgkim1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img