Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Takimi me Nikollën,Yuri Kim: Ishte kënaqësi ta uroja për zgjedhjen si Kryetare e Parlamentit, më vjen mirë që Parlamenti u kthye me forcën e plotë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e parlamentit, Lindita Nikolla.

Pas takimit, ambasadorja Kim përmes një postimi në “Twitter” bëri me dije se e kishte uruar Nikollën për postin e saj të ri, teksa flet për një parlament tashmë me forcë të plotë.

“Ishte kënaqësi të uroja Lindita Nikolla për zgjedhjen si Kryetare e Parlamentit. Më vjen mirë që Parlamenti u kthye me forcën e plotë, me opozitën të pranishme dhe duke folur hapur. Respektimi i diversitetit të pikëpamjeve, debati civil dhe bashkëpunimi aty ku është e mundur janë thelbësore për demokracinë dhe llogaridhënien para votuesve”, shkruan Yuri Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img