Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Takimi me Atin e Shenjtë, Haradinaj jep lajmin e mirë për Kosovën: Ja letra që i dërgova Papa Françeskut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas kthimit nga Vatikani, kryeministri, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka kërkuar njohjen e Kosovës nga Papa Françesku.

Haradinaj tregon se njohja i është kërkuar nëpërmjet një letre, e cila kishte një mbulesë të dhjetëvjetorit të pavarësisë së vendit.

“Për kohë nuk mund të flas se kur mund të ndodhë, edhe përgjigja pra e Papës, Atit të Shenjtë, se e kam në zemër popullin e Kosovës, e ndiej që do të jeni bashkë me popujt e tjerë, mendoj se është një pozicion shumë i qëndrueshëm dhe domethënës, por të mos e teprojmë me paralajmërime nga ana jonë”, është shprehur kryeministri.

Haradinaj ka thënë se i ka shpjeguar Atit të Shenjtë rëndësinë që ka njohja e Kosovës nga Vatikani. Sipas Haradinajt Kosova po shkon drejt njohjes nga Vatikani, pasi, siç është shprehur ai, kjo vizitë ka ndikuar në realizimin e këtij synimi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img