Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Takimi i shumëpritur Serbi-Kosovë më 2 shtator, Haradinaj i prerë: Hoti të kërkojë njohjen finale, temat e tjera në plan të dytë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur në lidhje me takimin e shumëpritur Kosovë-Serbi, që do të mbahet më 2 shtator në Uashington.

Prerazi, Haradinaj ka deklaruar se më 2 shtator, kryeministri Avdullah Hoti, duhet të synojë njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.

“Ka një seri temash ekonomike që Kosova dhe Serbia i kanë të definuara, ato mund të përfshihen në një pako, shpresoj që të ketë kurajo politike për një marrëveshje finale për marrëveshjen reciproke dhe të kërkojmë njohjen.

 Njohja reciproke është akt politik i dy shteteve, pastaj të gjitha temat e tjera mund të bisedohen pastaj, por fillimisht duhet që të ketë njohje, sepse pa njohje nuk mund të zgjidhen ato tema”, deklaroi në Prime Time, Haradinaj.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img