Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Takimi i ministrave të jashtëm të BE, shefi diplomacisë gjermane: E ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në Europë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Heiko Maas, ministër i Jashtëm i Gjermanisë është shprehur sot në takimin me homologët e vendeve të BE, se e ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor është në Eruopë.

Sipas tij, procesi i zgjerimit duhet të fillojë sa më parë.

“E ardhmja e të gjitha vendeve në Ballkanin Perëndimor është në BE. Ne kemi nevojë për të rifilluar procesin e zgjerimit dhe për të ecur përpara me pajtimin rajonal. Ky ishte mesazhi im në takimin e sotëm të ministrave të jashtëm të Procesit të Berlinit”, shkruan Maas.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img