Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Takimi i Liderëve të Ballkanit Perëndimorë në Vjenë, Balluku bashkëbisedim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka zhvilluar në Vijenë një bashkëbisedmim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Bisedën me Zaev, Balluku e ka zhvilluar gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimorë. Ministrja shkruan se me Zaev bashkëbiseduan për “jetësimin e korridotit të VIII që është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij”.

Gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Vjenë, pata mundësinë për të diskutuar nga afër bashkëpunimin tonë rajonal me  Kryeministrin e 🇲🇰Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev  Jetësimi i korridorit të VIII është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij.

Kujtojmë që në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimorë mungon kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Francë dhe do të zhvillojë atje takime me zyrtarë të lartë francezë, me synimin që të marrë “OK” edhe nga Franca për hapjen e negociatave të Shqiëprisë me Bashkimin Europian, por është zëvendësuar jo nga zv.kryeministri Erion Braçe, por nga ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img