Takimi i kryeministrave në Durrës: Masturbime shqiptare mbi ballkanin

Publikuar tek: politike, më 19:42 26-08-2017 Takimi i kryeministrave në Durrës: Masturbime shqiptare mbi ballkanin

Takimi i sotëm i kryeministrave të Ballkanit në Durrës ka sjellë reagime të shumta mes politikanëve dhe analistëve në vend.

Në mesin e tyre është edhe gazetari Andi Bejtja, i cili nëpërmjet një statusi ka analizuar atë që ai e quan “Jugosllavia e re”.

Sipas Bjetes kryeministrat e Ballkanit që ishin sot në Durrës nuk kanë fuqi në vendet e tyre e jo më të flasin për ndikim mbi politikat europiane.

Më poshtë statusi i plotë i Andi Bejtes:

Jugosllavia re, konfederate ballkanike, plani x, plani y ...frikera inekzistente...dhe folklor ...bejne fiks ate qe Rama do dhe fiks nje dite para se te shpalle qeverine: t'i japin nje peshe qe nuk e ka jo vetem ai po asnje nga lideret ballkanike.  Keta qe ishin sot ne Durres nuk vendosin dot per veten e vet, jo me te prishin gjeopolitiken e Europes apo dhe me gjere...qofte me bekim Rus, qofte me bekim Iranian...Rames i duhet kerkuar plani ekonomik per Shqiperine, se po i kerkuam llogari per konfederaten ballkanike a te ashtequjturen Jugosllavi te Re e gjen nje pergjigje, per te paren e ka veshtire te pergjigjet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.005889892578125
array(1) { ["section"]=> string(74) "takimi-i-kryeministrave-ne-durres-masturbime-shqiptare-mbi-ballkanin-90272" }