Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

‘Takimi i fundit’ me ushtarakët, Xhaçka: Do mbetem avokatja më e flaktë e FA-së

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c53f6796f23327e384b0f4d1e0b9638c

Ministrja e Mbrojtjed Olta Xhaçka, pritet që shumë shpejt të marrë postin si ministre e Punëve të eshtme.

Ajo sot ka zhvillur takimin online të fundit me ushtarakët shqiptarë në misione jashtë vendit. Xhaçka u ka garantuar se do të vijojë të jetë avokatja më e ‘flaktë’ e tyre.

“Tek unë do të keni gjithmonë, përveçse një mike shumë të mirë edhe avokaten tuaj më të flaktë”, u shpreh gjatë bisedës Ministrja Xhaçka, ndërsa shprehu mirënjohjen për kontributin e dhënë nga çdo efektiv i Forcave të Armatosura, brenda dhe jashtë vendit.

Në takimin online morën pjesë edhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA dhe gjeneralmajor Bajram Begaj. Aktualisht FA përfaqësohet me 200 efektivë në kuadër të misioneve të NATO-s dhe BE-së në disa vende të botës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img