Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Takimi i 2 shtatorit me Kosovës dhe Serbisë në Uashington, i pranishëm edhe Ramush Haradinaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në takimin e 2 shtatorit në Uashington me sKosovës dhe Serbisë do të jetë i pranishëm edhe Ramush Haradianj.

Lajmin e bën të ditur vetë ish-kryeministri i Kosovës, i cili shprehet se e mirëpret ftesën e të Deleguarit Special të Presidentit Trump.

Haradinaj i bën thirrje Kryeministrit Hoti që këtë herë të ketë qasje serioze në menaxhim dhe në format të temave dhe takimit duke e ruajtur momentumin e lidershipit amerikan.

Ditët e fundit Ramush Haradinaj është përfolur si kandidatura më e mundshme për të marrë postin e Presidentit të Kosovës, nëse Hashim Thaçi vendos të japë dorëheqjen.

“E mirëpres ftesën e të Deleguarit Special të Presidentit Trump për takim në Ëashington me 2 shtator mes Kosovës dhe Serbisë. Takimi i këtij niveli është mëse i mirëpritur dhe i bëj thirrje Kryeministrit Hoti që këtë herë të ketë qasje serioze në menaxhim dhe në format të temave dhe takimit duke e ruajtur momentumin e lidershipit amerikan.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë e vetmja garancë në arritjen e marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, për njohje reciproke në kufijtë ekzistues duke ruajtur karakterin unitar të shtetit”, shkruan Haradinaj.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img