Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Takimi historik, Biden dhe Putin shtrëngojnë duart (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin sapo shkrepën foton e tyre të parë në takimin historik, i cili po zhvillohet në rezidencën Villa La Grange në Gjenevë.

Të dy presidentët po qëndronin jashtë rezidencës me presidentin zvicerian, Guy Parmelin, i cili për mediat tha se i uroi udhëheqësve një “dialog të fytshëm”.

Nga pamjet e publikuara në mediat e huaja  shihet teksa të dy presidentët shtrënguan duart dhe më pas hynë në vilë për të zhvilluar takimin..

Më herët Biden ka paralajmëruar se nuk do të ketë konferencë të përbashkët për gazetarët dhe takimi i dy liderëve është privat.

Të pranishëm në këtë takim janë vetëm zyrtarët të cilët mbajnë shënime dhe Sekretari amerikan Antony Blinken e ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergei Lavrov.

Më shumë

spot_img
spot_img