Takimi Basha-Thaçi: Mbështetje për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni

Publikuar tek: politike, më 13:39 09-04-2015 Takimi Basha-Thaçi: Mbështetje për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi ku ka theksuar mbështjen e kësaj partie  për të drejtat dhe përmirësimin e statusit ekonomik dhe shoqëror të shqiptarëve në Maqedoni.

“Bashkëpunimi mes dy partive shqiptare në Maqedoni është në përputhje të plotë me vizionin e Partisë Demokratike për avancimin e të drejtave të shqiptarëve të Maqedonisë në frymën e integrimit europian dhe euroatlantik të vendit”, u shpreh Basha.

Basha, gjithashtu theksoi se PD mbështet zbatimin e plotë të Marrëveshjes së Ohrit dhe nxit pa asnjë rezervë bashkëpunimin mes dy partive shqiptare në Maqedoni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013668775558472
array(1) { ["section"]=> string(75) "takimi-basha-thaci-mbeshtetje-per-te-drejtat-e-shqiptareve-ne-maqedoni-8262" }