Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

Takim me Erdoganin, Vuçiç zbulon pjesë nga biseda: Më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç ka udhëtuar për në Turqi ku është takuar me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Bëhet me dije se tema mes presidentëve ka qenë edhe në lidhje me Kosovën, Vuçiç ka zbuluar se Erdogan i ka thënë se është  e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën.

“Presidenti turk përkrah dialogun mes Prishtinës dhe Begradit dhe beson se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi”, ka thënë Vuçiç pas takimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img