Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Tahiri pas takimit me Llallën: I kërkova të hetojnë akuzat e Zaganit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri sapo ka përfunduar takimin me kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe kreun e SHISH-it, Visho Ajazi Lika.

Tahiri në një deklaratë të shkurtër për mediet tha se i ka kërkuar kryeprokurorit të hetojë akuzat e Dritan Zaganit, ish-shefit të Antidrogës së Fierit, i cili ka bërë akuza të forta ndaj krerëve të policisë së Vlorës si dhe vetë ministrit Tahiri për dekonspirim operacionesh ndaj kriminelëve.

“I kërkova Prokurorisë për të hetuar akuzat e Zaganit. S’kam kohë të merrem me llumin e politikës. Këto ditë kemi dëgjuar akuza e shpifje pa fund. Nuk e kam standard të punës sime, madje kur më shan Saliu e kam më mirë se do të thotë që kam bërë gjënë e duhur.’’, tha Tahiri.

Më shumë

spot_img