“Tahiri në telefon trafikantit të kapur: Nuk e keni nga unë, por nga Prokuroria e SHISH”, biseda që pretendon Berisha

Publikuar tek: politike, më 22:25 31-10-2015 “Tahiri në telefon trafikantit të kapur: Nuk e keni nga unë, por nga Prokuroria e SHISH”, biseda që pretendon Berisha

“Një telefonatë e ministrit Tahiri bërë trafikantit të drogës të arrestuar së fundmi në Durrës”. Kështu pretendon ish kryeministri Sali Berisha  i cili akuzon edhe njëherë ministrin e Brendshëm për lidhjet e tij me narkotrafiqet.

“Narko-ministri Sajmir Shullazi, skuthi i trafiqeve, i telefonoi Pajtim Bracajt dhe i tha "Nuk e keni nga unë, por nga Prokuroria dhe SHISH"!!

Narko-ministri Sajmir Shullazi apo skuthi i trafiiqeve, shet institucionet shtetërore të zbatimit të ligjit dhe shërbimet inteligjente tek banda e Durrësit. Pasi vonoi në maksimum nëpërmjet narko-drejtorit të policisë së Durrësit, Perlatit të 3.2 milione eurove pasuri, ai i telefonon Pajtim Bracajt dhe e njofton se dekonspirimin "nuk e keni nga unë" por janë Prokuroria dhe SHISH ata që kanë organizuar operacionin, duke dëshmuar se ai ishte këmbë e krye i lidhur me bandën e Durrësit dhe se banda e Durrësit ishte banda e Partisë”, shkruan Berisha në statusin e tij.

 

sal.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012184858322144
array(1) { ["section"]=> string(118) "tahiri-ne-telefon-trafikantit-te-kapur-nuk-e-keni-nga-une-por-nga-prokuroria-e-shish-biseda-qe-pretendon-berisha-24383" }