Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Tahiri i revoltuar: Kam 6 muaj që hesht, lloj-lloj rrace s’la gjë pa thënë! Unë ia kam dalë në një gjë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Saimir Tahiri në konferencë për media, i revoltuar ka akuzuar opozitarët e politikës duke i cilësuar si “lloj-lloj rrace” që i kanë vendosur emërtime nga më të ndryshmet, nga më të ulëtat.

“Këtë e kam quajtur kur gjyqin ta bën dialli, gjyqin moral që ma bën rraca që ka qeverisur për 25 vjet jo se unë jam ëngjell, kam punuar e bërë gabimet e mia por të dëgjoj që gjyqin ma bën ajo lloj rracë që ka vjedhur s’e pranoj kurrë”, tha Tahiri.

MË SHUMË NGA FJALA E TAHIRIT:

Prita dy javë rresht të flisja por mes miellit e cizmeve m’u bë e pamundur kështu që sklisha rrugë tjetër vec kësaj që zgjodha.

Kam 6 muaj a më shumë që hesht e dëgjoj lloj lloj rrace që nuk ka lënë gjë pa thënë sa të kisha qeverisur për 30 vjet dhe nuk do kisha imagjinuar kaq akuza për veten time: Trafikant, kokë e mafies, shtyllë e krimit, dru i shtrembër….

Këtë e kam quajtur kur gjyqin ta bën dialli, gjyqin moral që ma bën rraca që ka qeverisur për 25 vjet jo se unë jam ëngjell, kam punuar e bërë gabimet e mia por të dëgjoj që gjyqin ma bën ajo lloj rracë që ka vjedhur se pranoj kurrë.

Ka thënë që më ka mbrojtur imuniteti, mazhoranca, Edi Rama, e përsëris, s’më duhet të më mbrojë askush. Këto më paskan shpëtuar nga arrestimi e burgu e dëgjoj se unë jam bërë pengesë për integrimin e Shqipërisë.

Nëse ka një gjë që e di si drita e diellit, është se jam përpjekur dhe ia kam dalë në një gjë: Unë kam qenë kurrë e as jam si këto. As për të kapur ndonjë tender a ca lekë, aq më pak për të patur paprekshmëri.

Kam 6 muaj që hesht dëgjoj akuza e gënjeshtra për cdo lloj imagjinate e them mjer njerëzit e shkretë për këta palaco. Unë kam 8 vjet në Parlament e më duket sikur kam 80.

E vërteta ka një cmim dhe unë këtë e dija, gënjeshtra ka një cmim më të lirë dhe unë këtë e dija. Kam parë e dëgjuar më shumë dhe ckam pasur kohë për të menduar, të gjitha këto i kam quajtur kosto të rrugës qëe unë zgjodha, por kur dëgjoj këta që kërcënojnë në emër të popullit, shajnë, populli i shkretë mban. Me këto ngushëllohem disi, sa kanë fokur e shpifur për mua është pak nga cfarë i kanë bërë popullit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img