Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

zyrtaret

Zyrtarët amerikanë: Raketa që ra në Poloni u hodh nga Ukraina

Agjencia e lajmeve Associated Press po citon tre zyrtarë amerikanë të cilët kanë thënë se një vlerësim paraprak sugjeron se raketa që goditi Poloninë...

Tensionet në veri të Kosovës, në BE i tremben përshkallëzimit: Ka grupe serbe ekstreme të pakontrolluara

Zyrtarë të Bashkimit Evropian nga Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS) iu kanë thënë mediave serbe se frika më e madhe për eskalimin...

Nuk verifikuan 29 ndërtime pa leje, Prokuroria e Lushnjës nis hetimet për zyrtarët e IMT, pezullohen dhe policët që morën ryshfet

Prokuroria e Lushnjës ka ekzekutuar 8 masa sigurie për ish-zyrtarët e Inspektoriatit të Mbrojtes së Territorit në Bashkinë e Lushnjës, të akuzuar për "ndërtim...

Zyrtarët pro-rusë deklarojnë fitoren në referendumet për bashkimin me Rusinë

Zyrtarët e emëruar nga Moska në rajonet e Ukrainës nën kontrollin rus thanë të martën se shumica mbizotëruese e banorëve votoi në favor të...

“Shumica lidhen me korrupsionin”, shefi i SPAK flet për përgjimet: Ka emra zyrtarësh nga të gjitha nivelet

Kreu i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, ka bërë me dije sot se struktura që ai drejton janë përgjuar dhe po bëhen hetime për shumë...

Deklarata e fortë e avokatit të Saimir Tahirit: Kur dënuan Tahirin që ishte i pafajshëm, të tjerët do shkojnë në burg edhe për një...

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka bërë një deklaratë të fortë në Euronews Albania. Ai u shpreh se Tahiri u bë...

EMRAT/ Ulsi Manja e nis “furishëm” detyrën si Ministër i Drejtësisë, pezullon nga detyra dy zyrtarë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka firmosur ditën e sotme urdhrin për pezullimin nga detyra të dy specialist-psikologëve në sektorin e çështjeve shoqërore pranë...

Audio-përgjimi/ Nuk u paraqitën dje, Prokuroria kërkesë të dytë për zyrtarët e PD

Prokuroria e Krimeve të Rënda nis një kërkesë të dytë për zyrtarët e PD. Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi janë...

Olta Xhaçka në SHBA me zyrtarët e lartë amerikanë por… ‘çalon’ me anglishten (VIDEO)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u shprehën pozitivisht për rritjen e shpenzimeve në mbrojtje nga ana e qeverisë shqiptare, por i kërkuan ministers së...

Lajmet e fundit