Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

zyrtare

Finlanda pritet të shpallë sot zyrtarisht kërkesën për anëtarësim në NATO

Finlanda pritet të shpallë sot synimin e saj për t'u bashkuar me NATO-n. Pjesë pritet të jetë gjithashtu dhe Suedia, me diplomatët e huaj...

Operacion i madh, policia arrestohen zyrtarë të lartë në dy pika doganore shqiptare

Në Kosovë po vazhdon një aksion i madh i udhëhequr nga Inspektorati Policor i Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale të Kosovës, ku janë...

Ambasadori Luigi Soreca: Arrestimet dhe dënimet e niveleve të larta duhet të vazhdojnë

Ambasadori i delegacionit të BE në Shqipëri, Luigi Soreca, thekson në një intervistë ekskluzive për Deutsche Welle se procesi i anëtarësimit në BE kërkon...

Tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet, dërgon për gjykim 7 të pandehur, mes tyre zyrtarë

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për dëmtimet e tërmetit tragjik që u shënua me 26 nëntor të vitit 2019. Bëhet me dije se prokuroria...

Arrestohet ish-zyrtarja e lartë e ministrisë së Brendshme të Serbisë

Ish -sekretarja shtetërore e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, Diana Hërkaloviq, është ndaluar të premten (15 tetor), njoftoi Radio Televizioni i Serbisë...

“Leku letër”, shihni si e festuan fitoren e 25 prillit zyrtarët socialistë në Manëz

Në media dhe rrjete sociale po qarkullon një video ku shihen disa persona duke kërcyer në një lokal teksa hedhin lekë sikur të jenë...

Zyrtarë, pronarë e ndërtues, 9 të arrestuarit pas tërmetit dalin sot përpara Gjykatës

Pritet që ditën e sotme të zhvillohet  seanca gjyqësore për caktimin e masës së sigurisë për nëntë personat e arrestuar për shembjen e godinave...

Zyrtarë, pronarë e ndërtues… Sa vite BURG rrezikojnë 9 të arrestuarit për viktimat e TËRMETIT

Personat e akuzuar si përgjegjës për 51 viktikat e tërmetit të 26 nëntorit rrezikojnë deri në 137 vite burg. Sipas kodit...

Deklarata e fortë nga Ambasada Amerikane: Për zyrtarët e korruptuar, dryshimi që ne po sjellim është lajm i keq

Ambasada amerikane ka zhvilluar sot një aktivitet mbi Projektin për Planifikimin dhe Qeverinë Vendore. Zv. Shefi i Misionit në Detyrë Dan...

Para largimit nga detyra, Theresa May rrit pagat për një milion zyrtarë

Pak para largimit nga detyra të kryeministres britanike Theresa May qeveria britanike ka njoftuar rritjen e pagave të një milion zyrtarëve. ...

Lajmet e fundit