Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Zyrih

FOTOLAJM/ Hapet dhe një shkollë e re shqipe në Zyrih

“Shkolla Shqipe” në Zvicër, me mbështetje të Ambasadës së Shqipërisë në Bernë, hap edhe një pikë tjetër shkollore të mësimit të gjuhës, kulturës e...

Kompania zvicerane nxjerr biletat në shitje, ja kur fillojnë fluturimet nga Zyrihu te Aeroporti i Kukësit (Çmimet)

Aeroporti i ri i Kukësit ka filluar të mobilizohet dhe ka nisur nga puna, teksa fluturimet e para do të nisin nga 9 korriku....

Aksident i rëndë në Zyrih, 1 i vdekur e 44 të plagosur, mes tyre 2 shqiptarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në Zyrih, Zvicër. Një autobus që ishte nisur nga Genova me...

Kosova ‘shtang’ Shqipërinë, një gol vendos pjesën e parë në ZYRIH (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë e sfidës Shqipëri – Kosovë në Zyrih, me rezultatin 0-1. Kosova shënoi në minutën e 19-të me anë të...

Sulm me armë në një qendër islamike në Zyrih, plagosen 3 persona

Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një sulmi në një qendër islamike gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin e Zyrihut, Zvicër. ...

Armando Sadiku cakton se ku do të luaj sezonin e ri

“Bomberi" i kombëtares, Armando Sadiku, i cili është kthyer në një nga golashënuesit më të suksesshëm të eopkës "De Biasi", ka përcaktuar të ardhmen...

Sadiku luan pa dëshirë, por shënon gol

Sulmuesi i kombëtares shqiptare dhe Zyrihut, Armando Sadiku, ka zbritur në fushë si titullar ditën e sotme teksa ka filluar liga e dytë e...

Vrau shokun për 30 mijë franga, gjykata burg të përjetshëm shqiptarit

Gjykata e Qarkut në Affoltern am Albis (Kantoni i Zyrihut) në Zvicër ka dhënë sot dënimin maksimal, me burg të përjetshëm dhe kujdestari po...

Lajmet e fundit