Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

zyra

Bastisen Zyrat e Partisë Popullore Evropiane në Bruksel, Policia sekuestron kompjuterat

Policia belge dhe gjermane bastisi zyrat e Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë (EPP) në Bruksel mëngjesin e sotëm, duke sekustruar disa kompjutera. Kërkimi...

DEA amerikane me zyrë në Shqipëri, ish-prokurori: Do të jetë shumë operacionale, vërdallë do vijë dhe FBI-ja

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci është shprehur se hapja e zyrës së DEA-s amerikane në Tiranë tregon shumë për fuqinë e grupeve...

VIDEO/ Homologia daneze mahnitet nga pikturat e Ramës: Nuk kisha parë kurrë një zyrë të tillë! Kryeministri: Këtë ma tha edhe Angela Merkel  

Kryeministri Edi  Rama ka pritur sot në takim homologen e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën zhvilloi dhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Ai...

Bastisen zyrat e e BBC në Indi, pak ditë më parë publikuan një dokumentar kundër kryeministrit Narendra Modi

Zyrat e BBC-së në Indi janë bastisur ditën e sotme si pjesë e një hetimi nga autoritetet e tatimit mbi të ardhurat. Kërkimet në Nju...

Saimir Korreshi tallet me Zyrat Përmbarimore të Lushnjës: Dy vjet s’kanë letër dhe bojë ata të shkretit, sektor hallexhiu

Në Komisionin e Ligjeve po diskutohet për projektligjin për funksionimin e shërbimit përmbarimor gjyqësor shtetëror. Në këtë mbledhje ka qenë i pranishëm edhe deputeti i...

Çfarë po ndodh me Twitter? Kompania mbyll zyrat, punëtorët njoftohen me një mesazh

Twitter u ka thënë punonjësve se ndërtesat e zyrave të kompanisë do të mbyllen përkohësisht. Sipas BBC, punëtorëve iu tha se zyrat do të...

Deputetët socialistë “mësyjnë” te zyra e Frida Krifcës për problemet e bujqësisë, në takim nuk duket gjëkundi Erion Braçe (FOTO)

Deputetë të grupit socialist të PS, mes të cilëve Blerina Gjylameti, Baftjar Zeqaj, Fadil Nasufi, Besjan Ajazi e Etjen Xhafaj diskutuan seriozisht me ministren...

Grupimi “Dhjetori 90” rimerr zyrën në selinë e PD, ua ndërruan bravat para 8 janarit

Bislim Ahmetaj, kreu i grupimit "Dhjetori 90" shkruan në rrjetet sociale se kanë rimarrë zyrën e tyre në selinë e PD. Ahmetaj ndan foto...

Do ta lini zyrën nëse shkarkoheni? Meta “shkrihet” së qeshuri: Ishte pyetje e mrekullueshme! Presidenti ka mbrojtje të veçantë nga Kushtetuta

I pyetur nëse do ta lironte zyrën e Presidentit nëse shkarkohet nga Gjykata Kushtetuese, Presidenti Ilir Meta ka qeshur me të madhe, duke e...

Dy mbledhje paralele në PD/ Lulzim Basha me të vetët “nuk e prishin terezinë”, Berisha dhe Grupi i Rithemelimit qëndron në zyrën përballë (FOTO)

Situatë e paqartë është në këto momente në selinë e Partisë Demokratike. Dy mbledhje janë duke u mbajtur paralelisht në ambientet e partisë më...

Lajmet e fundit