Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Zvicra

Lajm i mirë për shqiptarët, ky vend heq të gjitha masat anti-Covid

Ministria e Punëve të Jashtme bën me dije se Zvicra ka hequr të gjitha masat anti-Covid për shqiptarët të cilët duan të udhëtojnë drejt...

Zvicra del nga “neutraliteti”, miraton sanksionet e BE-së për Rusinë, ngrin llogaritë bankare të Putinit

Zvicra ka bërë me dije se duke filluar nga dita e sotme do të sanksionojë Rusinë për luftën në Ukrainë, duke thyer statusin e...

Për herë të parë në HISTORI, Zvicra del nga neutraliteti dhe i bashkohet nismës për sanksione kundër Rusisë

Në të gjithë historinë e saj, Zvicra ka qenë një vend neutral që nuk ka mbajtur asnjëherë qëndrim në ngjarje të mëdha botërore. Por lufta...

Pasi u lirua nga qelia, reagon për herë të parë Noizy: Sistemi është një m*t

Reperi i njohur, Noizy, mëngjesin e sotëm bëri jo pak zhurmë në mediat shqiptare dhe ato kosovare. Mbrëmjen e djeshme ai u arrestua nga...

Kërkonte vetëm tampon, Zvicra ndryshon rregulllat për udhëtarët: Pa vaksinë, NUK shkoni dot në këtë shtet

Ministria e Jashtme e Shqipërisë njofton masat e reja të vendosura nga qeveria zvicerane për hyrjet në këtë shtet. Më parë, për të udhëtuar...

Zvicra sulmon Kosovën për infektimet e larta nga emigrantët kosovarë, reagon Osmani: Faji i qeverisë tuaj, erdhën të pavaksinuar

Gjatë ditëve të fundit kemi patur një rritje alarmante të numrit të së infektuarëve dhe viktimave nga Covid-19 në Zvicër, ku disa media vendase...

EURO 2020/ Spanja kalon në gjysmëfinale mes drithërimash, penalltitë i japin fund ëndrrës së Zvicrës

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e Kampionatit Europian, pasi arriti të eleminojë Zvicrën.Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, ku fillimisht një autogol i...

EURO 2020/ “Adieu Franca”, Zvicra heroike eleminon kampionët e botës dhe shkon në çerekfinale

Franca, kampione e botës në fuqi eleminohet nga Kampionati Europian. Shumë pak e prisnin, por Zvicra mbrëmjen e sotme zhvilloi një ndeshje heroike dhe...

EURO 2020/ Italisë i mjafton 1 gol për ta mbyllur e para në grup, kualifikohet edhe Uellsi, Shaqiri mban Zvicrën me shpresë

Italisë i ka mjaftuar vetëm një gol për të marrë fitoren ndaj Uellsit dhe për ta mbyllur grupin A me pikë të plota. Ka...

Nuk e miratoi për shkak të të dhënave të pamjaftueshme, Zvicra vendos të dhurojë 5.5 milionë doza të vaksinës AstraZeneca

Qeveria zvicerane ka marrë vendimin për të dhuruar 5.5 milionë doza të vaksinës anti-COVID të kompanisë britanike AstraZenevca. Vaksinat do të dhurohen për programin...

Lajmet e fundit