Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Zvicer

Reperi shqiptar qëllon me armë në ajër: E kemi traditë, pse mos ta bëj

Reperi Mërgim Tolaj me emrin artistik ‘Big Papi’ që jeton në Bazel të Zvicrës, natën e Vitit të Ri ka publikuar në instagram një...

Rrëfehet futbollisti shqiptar: Zyrtari i FSHF-së më kërkoi lekët e biletës dhe kërcënoi me jetë

Mërgim Brahimi është një shqiptar me rrënjë nga Kosova por që ka lindur në Zvicër dhe ka luajtur për tri shtete të ndryshme. ...

Ankohen meshkujt shqiptarë: Po na martojnë me detyrim

Martesat me detyrim nuk kërcënojnë vetëm femrat, siç mendohet shpesh. Një numër i konsiderueshëm i djemve të rinj janë viktimë e një mënyrë të...

Austriaku që prej 15 vitesh dërgon ndihma në Shqipëri: Njerëzit kanë nevojë, shteti nuk bën aq sa duhet

Anton Huber nga Austria, prej 15 vitesh organizon dhe dërgon ndihma për njerëzit në nevojë në Shqipëri. Së bashky me organizatën “Ora International Osterreich”,...

Për Daily Mail ndeshja më e çuditshme e Euro 2016 është ajo Shqipëri-Zvicër

E përditshmja britanike Daily Mail i ka kushtuar një artikull të tërë ndeshjes Shqipëri-Zvicër në Kampionatin Europian që do të zhvillohet vitin e ardhshëm...


Lajmet e fundit