Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Zvicer

Lajm i MIRË: Zvicra gati të MIRATOJË marrëveshjen për SIGURIMET shoqërore me Shqipërinë

Qeveria zvicerane ka çuar në parlament për miratim Marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Lajmi i mirë është bërë i ditur sot...

Niveli i lumit të Rinit arrin pikën kritike, vështirësi në transportin e mallrave

Autoritetet gjermane po përgatiten për ndërprerje të tjera në transportin e mallrave për shkak të rënies së nivelit të lumit të Rinit, që tashmë...

E tradhtuan lëvizjet e dyshimta, shqiptari kapet në Zvicër me kokainë me vlerë 100 mijë franga

Një shqiptar 24-vjeçar është arrestuar në Zvicër, pasi u kap me një sasi kokaine dhe heroine. Sipas medieve të huaja, Policia e Solothurnit ka sekuestruar...

Prindërit shqiptarë bëjnë synet djalin, autoritetet zvicerane i marrin 6-vjeçarin familjes, babai në pranga

Autoritetet e Zvicrës i kanë marrë djalin 6 vjeç familjes shqiptare, pasi prindërit akuzohen për dhunë. Bëhet me dije se familja kishte bërë synet djalin...

Anulohen të gjitha fluturimet, Zvicra mbyll hapësirën ajrore! (Arsyeja)

Hapësira ajrore e Zvicrës është mbyllur ditën e sotme pas një defekti kompjuterin në sistemin e kontrollit të trafikut ajror ndaloi fluturimet në aeroportet...

Një grup avokatësh nga Zvicra do të marrin në mbrojtje Hashim Thaçin në Hagë

Avokati kosovar Sali Bislimi i cili jeton dhe punon në Zvicër, ka vizituar sot ish-presidentin Hashim Thaçi në Hagë. Përmes një postimi në Facebook, ai...

Rakacolli: Mjekët shqiptarë nuk ikin në Gjermani për pagë, por sepse ata gjermanë largohen drejt Zvicrës dhe Amerikës

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve  ha se mjekët dhe infermierët shqiptarë nuk largohen nga vendi drejt Gjermanisë...

Shembet akullnaja në Alpet e Zvicrës, humbin jetën dy alpinistë, plagosen 9 të tjerë

Një bllok masiv akullnajor është shkëputur në anën zviceriane të malit Grand Combin. Sipas medieve të huaja, aksidenti i rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Gjendet 500 kg kokainë në një kamion në Zvicër, droga ishte fshehur brenda qeseve me kafe “Nespresso”

Policia zvicerane thotë se ka sekuestruar 500 kg kokainë nga një ngarkesë kafeje që ishte dërguar në një fabrikë “Nespresso”. Punëtorët në fabrikën në Romont...

Rritja e energjisë nga lufta shtyn zviceranët drejt rinovimit të shtëpive, shqiptari Florent Murati bëhet shembull (Historia)

"Furnizimi me energji i Zvicrës nuk është më i sigurt. Çmimet e karburanteve po çmenden. Varësia është një problem – veçanërisht ai i gazit...


Lajmet e fundit