Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Zvicer

Po qëndronte në trotuar, e reja shqiptare aksidentohet për vdekje në Zvicër

Një shqiptare nga Kosova ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në një aksident në Zvicër. Sipas policisë 28-vjeçarja është goditur nga një makinë teksa ndodhej...

Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm: Janë vendosur masa të reja, ja çfarë duhet të keni për të udhëtuar drejt Zvicrës

Ministria e Jashtme ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt Zvicrës. Duke filluar nga data 4...

Frika nga varianti “Omicron”, Zvicra dhe Belgjika shtrëngojnë masat anti-Covid, maska mbrojtëse edhe në vendet e mbyllura

Zvicra ka njoftuar këtë të premte se do të shtrëngojë masat kundër COVID-19, pasi qeveria po lufton për ta përmbajtur një valë të infeksioneve...

Makina me targa shqiptare, kapet në Zvicër i riu me 8 kg heroinë

Një i ri shqiptar është kapur me një sasi të konsiderueshme droge në Zvicër. Autoritetet vendase bëjnë me dije se 23-vjeçari me banim në Shqipëri...

Bëri gara me Ferrari në rrugët e Zvicrës, shqiptari dënohet me 2 vite burg, duhet të paguajë dhe një gjobë

Një shqiptar i Kosovës dhe një shtetas i Zvicrës janë dënuar me nga dy vite burg, pasi kanë bërë gara shpejtësie në rrugët e...

“As në Zvicër dhe as në Norvegji”, Rama publikon videon nga Belshi: Së shpejti jeni të mirëseardhur

Kryeministri Edi Rama po zhvillon ditën e sotme një vizitë në Belsh, ku zhvilluar edhe një zonë që me financimin e Fondit Shqiptar të...

Çfarë pune bën në Zvicër? Ja si përgjigjet këngëtarja shqiptare (FOTO)

Këngëtarja Shkëndije Mujaj është përfolur shumë në mediat rozë, prej kohësh që ka filluar një kapitull të ri të jetës, duke iu përkushtuar fesë...

FOTOLAJM/ Hapet dhe një shkollë e re shqipe në Zyrih

“Shkolla Shqipe” në Zvicër, me mbështetje të Ambasadës së Shqipërisë në Bernë, hap edhe një pikë tjetër shkollore të mësimit të gjuhës, kulturës e...

EMRI/ Në kërkim për grabitje dhe mashtrim në Zvicër, arrestohet 43-vjeçari në Qafë Thanë

Policia kufitare në Qafë Thanë ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Zvicrës një 43-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Herjolind Lena, 43 vjeç,...

Ky shtet vendos shpërblim për ata që bindin miqtë që të vaksinohen kundër Covid-19

Njerëzit në Zvicër që bindin miqtë, kolegët ose të afërmit e tyre që të vaksinohen kundër Covid -19 do të shpërblehen. Njerëzit që inkurajojnë të...

Lajmet e fundit