Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

zuckerberg

Krizë për popullin, por Jeff Bezos dhe Mark Zuckerberg shtojnë pasurinë me miliarda euro gjatë pandemisë së Covid-19

Jeff Bezos dhe Mark Zuckerberg, dy nga njerëzit më të pasur në botë, janë duke bërë akoma edhe më shumë para “falë” pandemisë nga...

Shefi i FACEBOOK, Zuckerberg, i propozon njerëz të kualifikuar kandidatit për president në SHBA (NDODH PËR HERË TË PARË)

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg në mënyrë private i ka rekomanduar disa mundësi për marrjen në punë të disa punonjësve në fushatën e...

Hakohen 50 milion llogari Facebook-u

Plot 50 milion llogari në rrjetin social Facebook janë hakuar ditët e fundit, njoftoi rrjeti social këtë të premte. Një një...

“Do mbahesh mend si gjeniu që krijoi një monstër”, Zuckerberg dëshmon në Parlamentin Europian

Mark Zuckerberg mund t’ia ketë hedhur pa lagur pasi dëshmoi në Kongresin Amerikan, por anëtarët e Parlamentit Europian duken të inatosur me themeluesin e...

Zuckerberg për të dytën ditë përballë ligjvënësve amerikanë

Shefi Ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, u tha ligjvënësve të mërkurën, se sektori i internetit do të duhet të ketë disa lloj rregullatorësh. ...

Mark Zuckerberg pret të bëhet baba për herë të dytë, Priscilla shtatzënë me vajzë

Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, ka ndarë sot me ndjekësit e tij lajmin e gëzuar të shtatzanisë së bashkëshortes, Priscilla Chan. ...

A e ndihmoi “Facebook” Donald Trump-in të fitonte zgjedhjet? Zuckerberg i përgjigjet akuzave

Mark Zuckerberg ka mohuar akuzat se e ka ndihmuar Donald Trump duke influencuar rezultatin e zgjedhjeve. Themeluesi dhe njëkohësisht shefi ekzekutiv...

Facebook vendos të rikthejë fotografinë ikonike të vajzës vietnameze

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg është kritikuar nga nga një gazetë norvegjeze pasi rrjeti social vendosi të censurojë fotografinë ikonike gjatë Luftës së...

Lajmet e fundit