Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

zoti

Zgjedhjet e 25 prillit në Muajin e Ramazanit, reagon Komuniteti Mysliman: Vota është shumë e shtrenjtë, nuk duhet të blihet dhe as të shitet

Zgjedhjet e 25 prillit përkojnë edhe me Muajin e Shenjtë të Ramazanit, gjatë të cilit besimtarët myslimanë janë në agjërim.Komuniteti Mysliman i Shqipërisë me...

Trump ‘drejtohet’ nga zoti, rregulla të reja në shkollat publike: Askush mos ta shtyjë zotin nga sheshi publik

Presidenti Amerikan ka dhënë udhëzime të reja për rregullat në shkollat publike, duke lejuar lutjen e studentëve. Trump tha se është...

‘Lulin e mbajtja për dore’, Rama: Monikës do i kishte rënë rrufeja, larg qoftë do ishim pa doktoreshë po sikur…

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit në Fier ka folur edhe për akuzat e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit për blerjen e votave. ...

Pastori amerikan: Zoti po e djeg Kaliforninë për shkak të homoseksualëve

Një pastor amerikan ka lëshuar një deklaratë bombastike duke thënë se zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë, janë ndëshkim i Zotit për pranimin e homoseksualëve...

Presidenti i Filipineve: Më tregoni një selfie me Zotin, dhe unë dorëhiqem

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte thotë se nuk është as agnostik as ateist. Ai beson në Zot por ka vendosur të sfidojë qytetarët. ...

Përkthehet pas 300 vitesh letra e murgeshës së “pushtuar nga djalli”

Një letër e shkruar nga një murgeshë që besohet se ishte poseduar nga djalli është përkthyer pjesërisht. Në letrën e shkruar...

Fizikanti i njohur: Zoti ekziston dhe universi është një matriks gjigant i krijuar prej tij

Fizikanti i njohur Michio Kaku, i cili është vlerësuar nga komuniteti shkencor për punën e tij për të ndihmuar në popullarizimin e teorisë së...

Papa Françesku firmos martirizimin e 38 martirëve të Kishës Katolike Shqiptare

Kisha katolike u pasurua me një grup të ri martirësh, të cilët me besim në Zotin sfiduan ideologjine komuniste që e bëri Shqipërinë vendin...

Bashkëbisedimi i reperit Gold AG me majmunin

Reperi nga Kosova, Gold AG, shpesh herë përfshihet në diskutime religjoze, kjo pasi ai ka treguar se është një besimtar i devotshëm i fesë...

Teoria e re shpjegon si filloi jeta në Tokë: Nuk ishte rastësi, por s’ka vend për Zotin

Një teori e re pretendon të shpjegojë se si filloi jeta në Tokë, pa qënë nevoja për të përfshirë Zotin. Në shkrimin...

Lajmet e fundit