Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Zoran Zaev

Tre vjet pas arratisjes, “zbërthehet” Zaev dhe tregon kush e ndihmoi Gruevskin të largohej nga Maqedonia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka akuzuar qeverinë e Hungarisë se e ka ndihmuar Nikola Gruevskin të arratiset nga vendi në nëntor...

Rama, Zaev dhe Vuçiç kërkesë BE dhe SHBA: Na mbështesni ne dhe vendet e tjera të rajonit, kemi potenciale të mëdha (Deklarata-Takimi i ardhshëm)

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, kanë zhvilluar sot një takim virtual për...

“Mini-Schengen”, Rama sot takim me Vuçiçin dhe Zaev, çfarë pritet të diskutohet

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të marrë pjesë në një konferencë online për “Mini-Schengen” së bashku me presidentin e serbisë, Aleksandër Vuçiç...

Zbardhet data e takimit të rëndësishëm për “Mini Shengenin Ballkanik”, Rama video-konferencë me Vuçic dhe Zaev, Kurti nuk do të marrë pjesë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, do të mbajë më datë 29 qershor (e martë) një takim online me homologët e tij fqinjë. Ai së...

Takimi i Liderëve të Ballkanit Perëndimorë në Vjenë, Balluku bashkëbisedim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka zhvilluar në Vijenë një bashkëbisedmim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Bisedën me Zaev, Balluku e ka...

Zaev: Milionin e parë e bëra duke shitur speca

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për gazetën serbe “Kurir” foli për jetën e tij. Ai tha se ka shitur pemë dhe perime, përkatësisht...

Kryeministri Zaev për Euronews Albania: Do zhgënjehesha nëse BE nuk hap dritën jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u shpreh për Balkan Talks në Euronews Albania se do zhgënjehej, nëse BE nuk do t’i japë...

Ka në dorë fatin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i lutet Bullgarisë: Na mbështesni për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në një deklaratë për mediat i ka bërë thirrje Bullgarisë që t’i mbështesë për çeljen e negociatave...

Zaev nga Brukseli: Presim çeljen e negociatave me BE, identiteti dhe gjuha maqedonase s’janë temë diskutimi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në konferencë për shtyp në Bruksel u shpreh qartë se pret çeljen e negociatave me BE. Zaev deklaroi...

Mesazhi i fortë i Zaev nga Brukseli: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të pandara në rrugën drejt BE-së

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka deklaruar se Maqedonia dhe Shqipëria duhet të vazhdojnë së bashku rrugën drejt integrimit europian, si dhe...

Lajmet e fundit