Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Zoran Zaev

Albin Kurti i përgjigjet tre liderëve të Shkupit: Nuk kemi pasur ftesë se nuk e njohim, mini-shengeni është nismë pa vizion

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, reagon pas takimit të tre liderëve në Shkup. Rama, Vuçiç dhe Zaev diskutuan për mundësitë që rajoni të ecë...

Minishengeni ballkanik me kodin e veshjes: Vuçiç e Zaev me kostum e kollare, Rama me T-shirt të kuq dhe altlete

Liderët flasin me gojë, por kuptohen edhe nga veshjet për rëndësinë që u japin takimeve e aktiviteteve. Sot mes tre vendeve të ballkanit Perëndimor,...

Rama xhiro me Vuçiç dhe Zaev në rrugët e Shkupit, ja çfarë bën Albin Kurti pasi refuzoi ftesën për të marrë pjesë në Forumin...

Ditën e nesërme në Shkup do të mbahet Forumi Ekonomik, në të cilin do të marrin pjesë kryeministri shqiptar Edi Rama, presidenti serb Aleksandër...

Vuçiç poston foto me Ramën dhe thotë se po ndërmerret një hap i rëndësishëm për të ardhmen

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbajtën sot një takim në prag...

Rama me Vuçiç e Zaev në rrugët e Shkupit, Kurti s’pranon ftesën dhe del kundër Forumit Ekonomik: Nuk ka miratimin tonë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka refuzuar të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Shkupit, i cili do të mbahet ditën e nesërme. “Qëndrimet tona...

Rama shëtit me Vuçiç dhe Zaev rrugëve të Maqedonisë, qytetarët iu kërkojnë “selfie”

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet aktualisht në Maqedoninë e Veriut, në kuadër të Forumit Ekonomik që po zhvillohet atje. Pasditen e sotme, Rama...

Rama nesër merr pjesë në Samitin e Shkupit, pritet të zyrtarizohet nisma për “Shengenin Ballkanik”

Ditën e nesërme në Shkup të Maqedonisë së Veriut do të zhvillohet forumi ekonomik “Ballkani i Bashkuar”, në të cilin do të marrë pjesë...

Zaev: Të drejtat e qytetarëve tanë garantohen me Kushtetutë pavarësisht grupeve etnike

Bllokimi nga Bullgaria i Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në BE dhe censusi i ri janë disa nga sfidat pët të cilat flet në...

Zaev dhe Ali Ahmeti gjejnë gjuhën e përbashkët, bëjnë koalicion për zgjedhjet lokale

Zoran Zaev i LSDM-së bashkë me Ali Ahmetin e BDI-së do të garojnë të bashkuara në zgjedhet e ardhshme lokale në Maqedoninë e Veriut....

E “zbulon” Tritan Shehu: Rama takim “okult” me Vuçiç dhe Zaev, duan të krijojnë Jugosllavinë e Re

Deputeti i ardhshëm i PD në Kuvendin e Shqipërisë, Tritan Shehu ka “zbuluar” takimin e fshehtë dhe me qëllime të këqija siç thotë ai,...

Lajmet e fundit